on July 1, 2015 by nawigacjadlaciebie in Nawigacja dla Ciebie, Comments Off

Specyfikacja map do nawigacji GPS. Jak dobrze dostosować mapę do urządzenia?

Samo urządzenie GPS nie wystarczy by w całości korzystać z możliwości nawigacji samochodowej. Prócz sprzętu, systemu operacyjnego konieczna jest także mapa. Mapy do nawigacji to główny i nieodzowny element kompletnego sprzętu nawigacyjnego.

Masz dobrą nawigację GPS? Będziesz potrzebował także dobrej mapy cyfrowej. Taka mapa powinna posiadać w swojej bazie wszelkie drogi i miejscowości – co istotne te dane muszą być aktualne. Prócz takich istotnych informacji przydatne są także bazy adresowe a pośród nich takie punkty użyteczności publicznej jak stacje paliw, apteki czy bankomaty.

Jaką mapę wybrać? Jaka będzie zgodna z naszym urządzeniem GPS?

Niezwykle ważnym komponentem map jest ich dokładność odwzorowania. W najnowszych modelach ta dokładność w mieście wynosi około jednego metra a poza miastem około 10 metrów. Koniecznie trzeba zwrócić szczególną uwagę na ilość miejscowości i miast zawartych w bazie mapy.

Nawigacje samochodowe mają instalowane różne systemy operacyjne, dlatego nie każda mapa będzie {pasowała do Twojego odbiornika GPS. Jeżeli posiadasz system Windows Ce zdecyduj się mapy od Automapa, Miomap, Mapamap lub Be-On-Road.

Nie mam nawigacji ani mapy, gdzie kupić cały zestaw?

Jeśli zmagasz się z wyborem stosownej nawigacji samochodowej i mapy do niej warto skorzystać ze sklepów internetowych. Nawigacje samochodowe ceny można znaleźć i porównać w znacznej ilości osiągalnych miejsc.

Tags: ,

No Comments

Comments are disabled.